Bazı konulara açıklık getirmek amacıyla soru-cevap şeklinde detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Etkinliğe katılım kısıtlaması var mı?

Evet, etkinliğe sadece yazılım sektörü ile ilgili bir alanda çalışan/okuyan/proje geliştiren insanlar katılabilir. Bu kısıtlamanın sebebi, kamp sırasında yazılım sektörüne, projelere, fikirlere yönelik sohbet, tartışma ve geliştirme süreçlerinin yaşanıyor olmasıdır. 18 yaşından büyük ve yazılım sektörü ile ilgili herkes başvurabilir.

Öğrenciler Katılabilir mi?

Eğer 18 yaşında veya daha büyükseniz etkinliğimize katılabilirsiniz. Fakat yazılım sektörü ile ilgili bir bölümde okuyan öğrenciler tercihimizdir.

Elektrik var mı? Bilgisayar çalıştırabilecek miyiz?

Yedigöller Milli Parkı, doğal yollarla oluşmuş, dağların ve ormanların arasında konumlanmış bir alandır. Mescit, Lavabo gibi alanlarda cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz prizler bulunmakla birlikte çadırınızın yanında bilgisayarda kullanabileceğiniz bir elektrik imkanı bulunmamaktadır. Telefon, Kamera gibi küçük aletleriniz için yedek pil, taşınabilir şarj cihazları (power bank) gibi destek birimlerini yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Telefon çekiyor mu?

Vodafone Edge, Turkcell 3g seviyesinden çekiyor. İnternet erişimi sıkıntılı olmakla birlikte rahatlıkla telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. (2015,2016 yıllarında deneyimlenmiştir).

Tesis ve alt yapı

Kamp alanlarının yakınlarında içme suyu (pınar), göreceli olarak temiz bir lavabo, mescid gibi imkanlar bulunmaktadır. Bunun dışında 2015 ve 2016 yılında gittiğimizde çalışır bir market bulunuyordu. Market fiyatları aşırı pahalı değil ve kullanılabilir bir seviyedeydi.

Neden Yedigöller?

Yedigöller bulunduğu ortam ve imkanlar bakımından hem zevkli bir kamp alanı, hem de ilk defa kamp yapacaklar için zorluk derecesi düşük bir bölge.

Reklamlar